bip.gov.pl
A  A+ A+ wysoki kontrast:
Nowy System Biuletynu Informacji Publicznej

Witamy w Biuletynie Informacji Publicznej

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kaliszu im. Konstytucji 3 Maja jest jedną z najstarszych szkół państwowych powstałych wkrótce po I wojnie światowej na terenie miasta. Budynek znajduje się w samym centrum miasta przy ulicy 3 Maja 16. Ulokowany jest w niewielkiej odległości od Rynku Głównego z Ratuszem, Parku Miejskiego oraz odnogi rzeki Prosny - Bernardynki. Dzięki takiemu umiejscowieniu nauczyciele szkoły mają możliwość prowadzenia ciekawych lekcji w terenie.

Nauczyciele naszej szkoły to doskonali pedagodzy i wychowawcy. Stanowią wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną. Posiadają kwalifikacje do nauczania poszczególnych przedmiotów, bezustannie jednak doskonalą własne umiejętności. Na lekcjach tworzą warunki do wszechstronnego rozwoju uczniów tak, by w miarę swoich możliwości rozumieli otaczający ich świat, potrafili rozwiązywać swoje problemy i umieli cieszyć się życiem.

W naszej szkole słowa takie jak: dobro, szacunek, odpowiedzialność i chęć zdobywania wiedzy to naczelne hasła, które z roku na rok przekazywane są dzieciom przez dyrekcję i nauczycieli, którzy wspólnym wysiłkiem starają się zakorzenić następnym pokoleniom, te właśnie wartości.